Blue Flower

V mesecu maju bodo v botaničnem vrtu zacveteli rododendroni in perunike. Vabljeni k ogledu cvetočih rastlinskih zbirk!

Prireditve v mesecu maju

MAJSKI SEJEM RASTLIN, sobota, 6. in nedelja, 7. maj 2017, med 9.00 in 17.00 uro

sejem

Strokovna predavanja v soboto, 6. maja 2017

9.30: Rastline iz narave - regrat (Borut Cerkvenič, DZM)

10.30: EM tehnologije (Matjaž Vidali, Mikronatura)

11.30: Agrohomeopatski pripravki, odlična pomoč za škodljivce (Majda Ortan, Cora agrohomeopathie)

Spremljevalna prireditev za otroke:

11.00: Športne igre in ustvarjalne delavnice (Denis Podaj, DMKS)

Predavanja v nedeljo, 7. maja 2017

9.30: Nega rododendronov in prodaja sadik, (Boštjan Kren, drevesnica Kren)

10.30: Rodovitna tla (Ana Vovk Korže, ERM

11.30: Pridelava oglja s prioliznim reaktorjem (Jernej Lubej)

15.30: Po vrtovih Francije (Klementina Tement, Vrtnarstvo Tement)

Spremljevalna prireditev za otroke:

11.00: Ustvarjalne delavnice za otroke (DPBVUM)

V času sejma bo potekala prodaja okrasnih in zelenjavnih sadik, predstavitev lokalnih hortikulturnih in drugih dejavnosti. Prodaja na stojnicah bo na voljo do 17.00 ure. V večnamenskem prostoru bo na ogled razstava fotografij Od Kavkaza do Himalaje avtorja Andreja Paušiča, botanika in raziskovalca, strokovnega sodelavca v Botaničnem vrtu Unvierze v Mariboru.

Vstopnina na Majski sejem rastlin je 2 evra.

Sreda, 17. maj 2017, ob 17.00; Sezonska opravila v sadno zelenjavnem vrtu

zelenjava

Dobimo se v sadno zelenjavnem vrtu, kjer se bomo pod vodstvom Simone Trčak Zdolšek, agronomke in permakulturne učitleljice, strokovne sodelavke Kluba GAia, seznanili s sezonskimi vrtnarskimi opravili. Tema v maju: Pravilno sajenje ter nega in oskrba paradižnikov in ostalih plodovk.

Sreda, 24. maj 2017, ob 18.00 uri, Dan Parkov, 15. obletnica delovanja vrta - pregled

Skozi predavanje s predstavitvami vam bo Andrej Šušek, vodja vrta, predstavil delovanje vrta v zadnjih peth letih in predtavil novosti, ki se v vrtu obetajo v bližnji prihodnosti. Predavanje bo v predavalnici, vstopnina po ceniku botaničnega vrta.

verbena

Prisrčno vabljeni!